5 veidi, kā palielināt ienākumus

Lai palielinātu savus ienākumus, cilvēki bieži vien cīnās, lai savilku galus ciešāk. Lai sasniegtu savus noliktos finanšu mērķus ātrākā veidā, var pieturēties pie īstermiņa risinājumiem. Īstermiņa risinājumi tāpat, kā īstermiņa aizdevumi ir, piemēram, strādāt otrā darba vietā, taču, kā jau noproti, tas palīdzēs tikai neilgā laika posmā. Strādājot divās darba vietās, cilvēks ātrāk nogurst, koncentrēšanās spēja samazinās un gala rezultātā darba ražīgums samazinās abos darbos. Lai iegūtu lielākus ienākumus, nepieciešams pievērsties ilgtermiņa risinājumiem un mainīt savu dzīvi envis meklēt tā saucamos “plāksterus”.

1) Atver pats savu sāna biznesu
Viens no veidiem, kā palielināt savus ienākumus, ir atvērt sāna uzņēmumu, kas tev patīk. Tā būs iespēja sākt strādāt to, ko patiešām vēlies. Sākumā tu vari to veidot kā papildus darbu, jo, lai uzsāktu biznesu ir nepieciešami zināmi līdzekļi. Bet, ja būsi gudrs uzņēmējs, tavs bizness var izplatīties un to varēsi darīt pilnā darba laikā. Atrodi kādu savu nišu, ar ko tu vēlētos nodarboties. Sākumā tev būs nepieciešams labs biznesa plāns, un tikai tad sāc rīkoties.

2) Dodies atpakaļ uz skolu
Lai iegūtu lielākus ienākumus, labs ieteikums ir doties atpakaļ uz skolu. Jautāsi kāpēc? Ar lielāku izglītības grādu var palielināt pelnītspēju savā profesijā. Tev būs daudz lielākas izredzes sasniegt karjeras augstāko punktu, ja no bakalaura grāda pāriesi uz maģistra vai doktora grādu. Tikai pārliecinies, ka mācīšanās nebūs veltīga un tu neieguldi daudz lielāku naudu studijās, nekā pēc tam esi spējīgs atpelnīt atpakaļ. Ja tu vari pretendēt uz budžeta programmu, tad viennozīmīgi šo iespēju pieņem kā vienu no pirmajām, kā paaugstināt savus ienākumus.

3) Pelni naudu ar saviem hobijiem
Tu vari nodoties lietām, ar kurām patīk nodarboties brīvajā laikā, un iegūt papildus ienākumus. Ja esi radošs, gan tu pratīsi izmantot savu hobiju, lai paplašinātu ienākuma avotus. Daži piemēri, kā varētu iegūt papildus ienākumus, pamatojoties uz hobijiem:

  • Vari pelnīt naudu, liekot video klipus YouTube kanālā
  • Vari pārdot savas preces interneta portālos, eBay vai kādā citā pārdošanas vietnē, domubiedru grupās vai kur citur
  • Tu vari izveidot mājas lapu un rakstīt savus emuārus (angliski – blogu rakstus)

4) Izveido pasīvo ienākumu plūsmu
Vēl viens veids, kā palielināt savus ienākumus ir – veidot pasīvo ienākumu plūsmu. Praktiski šis varētu būt apvienojams ar iepriekšējo punktu, jo pasīvie ienākumi ir tādi avoti, kuri neskaitās patstāvīgais darbs. Jebkurš ienākums, ar kuru tu nopelni brīvā laikā, ir pasīvais ienākums. Tev ir jāizpēta, kura būtu vispiemērotākā pasīvo ienākumu niša. Reāla nauda ir iespējama ar tiešsaistes palīdzību kredītu jautājumos, kas nāktu atpakaļ pēc kāda darba paveikšanas, piemēram, video ievietošanas YouTube kanālā. Nav noslēpums, ka tas prasīs zināmu laiku, lai atrastu savu auditoriju.

5) Jautā pēc paaugstinājuma
Kā pēdējais variants, ko derētu apdomāt it, dabūt sev paaugstinājumu. Tu vari lūgt paaugstinājumu, vai prasīt, lai darba devējs atmaksā kādu apmācības programmu. Jo lielāka būs tava pieredze, jo lielāku laktiņu sev uzstādīsi. Ja tev patīk tas, ar ko tu nodarbojies, tad nav nepieciešams meklēt citus ienākumu palielinošus veidus, kā tikai paaugstināt savas zināšanas jau esošajā darba vietā. Esi pārliecināts par sevi un proti “pārdot” savas zināšanas priekšnieku acīs. Iemācies būt komandas līderis un labi sastrādāties ar kolēģiem. Tavi ienākumi būs lielāki, ja mācēsi par sevi pastāvēt.