Cik lieliem iekrājumiem ir jābūt katru mēnesi?

Pati vienkāršākā atbilde uz galveno jautājumu “Cik lieliem iekrājumiem ir jābūt katru mēnesi?” ir – cik vien iespējams daudz. Cilvēki veic iekrājumus katru mēnesi atšķirīgi. Viņiem ir dažādas finansiālas saistības, tāpēc izdevumi visiem nebūs vienādi. Ja nezini, cik būtu ieteicams katru mēnesi atlikt, palasi dažas pamatnostādnes, pēc kurām virzīt savu ikmēneša budžeta plānu.

* Sāc ar 10% no saviem ienākumiem
Daudzi finanšu eksperti ir noteikuši, ka standartā iekrājumiem ir jābūt vismaz 10% no mēneša ienākumiem. Protams, jo vairāk esi spējīgs atlikt, jo labāk, bet tiem ir jābūt vismaz 10 procentiem. Tas ir labs sākumpunkts, ja algas saņemšanas brīdī esi spējīgs nolikt malā 10% un sabalansēt savu mēnesi tā, lai nebūtu jāņem atpakaļ no atliktajiem iekrājumiem. Laika gaitā vari palielināt savu atlikto procentu summu, ja tas nesagādā liekas raizes.

* Veido iekrājumus pēc pensijas konta papildināšanas
Ir svarīgi domāt par savu nākotni, tāpēc visu iekrājumu veikšanu sāc ar pensijas konta papildināšanu. Ja tev nav izveidots šāds fonds, tad tu neesi sevi nodrošinājis pret negaidītām situācijām. Ja tu vēlēsies pensionēties, tev ir nepieciešami kādi iekrājumi, lai pilnvērtīgi dzīvotu kā līdz šim, tikai bez algas. Protams, valsts izsniedz pensijas, bet ne visiem tā būs piemēroti liela, lai atmaksātu rēķinus un papildus vēl spētu mēnesi pilnvērtīgi dzīvot. Valsts izsniedz trīs dažāda veida pensijas, kas ir vecuma, invaliditātes un apgādnieka zaudējuma pensijas. Tās tiek aprēķinātas pēc valsts pieņemtajiem likumiem, un, ja neesi strādājis un maksājis valstij nodokļus, tad tikai tavā labā būtu fakts, ka laikus esi veicis iekrājumus.

* Ietaupījumi ir attiecīgi dzīvesstilam
Viens veids, kā pārliecināties, cik skaitās pietiekoši lieli ietaupījumi ir, pārbaudot, kāds ir kritiskais līmenis, līdz tu sāc izjust spiedienu savā budžetā. Ja jāsāk dzīvot kārtīgi pievelkot grožus, tad tavs iekrājumu līmenis ir nedaudz jāsamazina. Atceries, ka ir jādzīvo šodienai, tāpēc iekrāj tik daudz, lai pēc tam vari pilnvērtīgi dzīvot līdz nākamiem ienākumiem. Ja tu mācēsi pareizi izlietot savu atlikušo summu, nejūtot pārāk lielu zaudējumu,tad atliktā summa būs pietiekoša. Tas nenozīmē, ka ir jāpārtrauc visas aktivitātes, taču iespējams, jāierobežo to skaits, ja tas notiek katru dienu.

* Strādā pie tā, lai katru mēnesi papildinātu savu ietaupījumu summu
Padoma, kā tavs dzīves veids ietekmē tavus izdevumus. Varbūt ir lietas, kur tu vari veidot ne tik lielus izdevumus. Piedomā par elektrības rēķinu savā mājā, ūdens patēriņu, iespējamiem pasīviem ienākuma avotiem. Nav vajadzība uzreiz nolikt iekrājumos 20% no algas, ja pēc tam nespēsi izdzīvot. Taču, pamazām piedomājot pie saviem ikdienas patēriņiem, lēnām no 10% vari likmi paaugstināt.

* Piešķir saviem ietaupījumiem mērķi
Tad, kad sāksi veidot savus iekrājumus, tev vajadzētu nolikt kādu svarīgu mērķi. Tu vari nolikt mērķi atvaļinājuma ceļojumam pēc sešiem mēnešiem, vai jaunas mājas iegādei pēc noteiktiem gadiem. Ja tev ir mērķis, uz kuru tu ej, ir vieglāk upurēt noteiktas lietas vai darbības, lai pie tā tiktu.

* Ļauj saviem ietaupījumiem strādāt tavā labā
Ja katru mēnesi savā krājkontā atliksi zināmu summu ieguldījumus, nauda sāks palielināties tavā labā. Jau agrā vecumā vari sākt veidot labus finanšu paradums, kurus attīstīt visu mūžu. Vari izveidot automātisko naudas noguldījumu, pie kā būsi jau pieradis, ja katru mēnesi tev netiks ieskaitīt reālā naudas summa, bet gan noguldīta kontā.