Kā atstāt labu pirmo iespaidu darba intervijā?

Darba intervija ir svarīgs posms tavā dzīvē, kad esi finanšu problēmās. Tas, cik labu pirmo iespaidu par sevi radīsi, būs noteicošais faktors, vai dabūsi naudu, vai nē.

Labā ziņa: Tas, ka esi uzaicināts uz darba interviju nozīmē to, ka tavs CV ir izcēlies starp pārējo citu sūtītajiem, un pēc darba devēja acīm, tu, iespējams, esi tas, ko viņš meklē.
Sliktā ziņa: Vairumā darba meklēšanas procesā, tu neesi vienīgais, kas ir uzaicināts uz darba interviju. Parasti darba devēji uzaicina uz intervijām dažus labākos kandidātus, un no viņiem atsijā pašu labāko.

Darba intervijā, tavs mērķis ir atstāt pēc iespējas labāku iespaidu par sevi, kā uzticamu, drošu un zinošu darbinieku. Kā panākt šādu pirmo iespaidu? Seko dažiem padomiem, un rīkojies pareizi.

* Precīza ierašanās
Nav nekas sliktāks, kā sabojāt savu pirmo iespaidu – kavēt svarīgo darba interviju. Patiesībā, ja tu nokavē darba interviju, tad praktiski vari pat uz to vairs nesteigties, jo visticamāk, nekas vairs neizmainīs šo pirmo negatīvo iespaidu. Lai veidotu labāku iespaidu, ierodies uz interviju ar nelielu laika rezervi, vismaz 10 – 15 minūtes iepriekš. Tu vari atgūt elpu, vēlreiz pārdomāt, ko stāstīsi, nomierināties un sakārtot dokumentus. Ierodoties ātrāk, tev ir iespēja novērtēt apkārtni un redzēt sevi kā darbinieku šajā vidē.

* Tavs izskats ir svarīgs
Pārliecinies, ka nagi ir sakopti, mati izķemmēti, elpa svaiga. Izvairies no spēcīgām smaržām, taču neizlaid šo sadaļu pavisam. Darba devējs tevi var noraksturot pēc tā, kas ir mugurā, tāpēc drēbēm ir jābūt atbilstoši biznesam. Smokings nav obligāts, taču treniņtērps viennozīmīgi nav ieteicams (arī tad, ja dodies uz sporta pasniedzēja amata interviju).

* Sasveicinies ar visu personālu
Iespējams, darba intervijā tu nesatiksi galveno priekšnieku, bet gan administratoru un cilvēkresursu pārvaldītāju. Sasveicinies ar viņiem tikpat lielā cieņā kā pret visiem citiem cilvēkiem, jo, iespējams, tie ir arī tavi nākošie darba kolēģi.

* Ieturi labu pozu
Tava poza var pateikt daudz ko par tavu raksturu. Tā var pateikt, vai tu esi uzticams un vai izrādi interesi par darbu. Sēdi taisni gaidot uz interviju, kā arī pašā intervijā.

* Neiesāc nevajadzīgas sarunas
Atceries, ka pirmā intervija ir svarīga un tai ir jābūt saistītai par darbu. Tad, kad būsi ieguvis ciešākas attiecības ar priekšniecību, varēsi runāt par dažādam tēmām, bet tikai ne pirmajā dienā. Neiesaisti sarunā dažādus nevajadzīgus komentārus, nerunā slengā. Izvairies no sarunāt, kas var izraisīt krasas diskusijas, piemēram, par reliģiju, politiku un citām tēmām.

* Esi gatavs runāt par uzņēmumu un sevi
Nekad nedodies uz uzņēmumu, ja iepriekš neesi par to ieguvis kādu informāciju. Iepriekš izlasi organizācijas mājas lapu, vai jebkādu noderīgu informāciju, vismaz tik daudz, lai saprastu kā tā strādā. Praktizējies atbildēt uz jautājumiem par sevi. Svarīgi, lai atbildi godīgi, un tas sakrīt ar to, ko esi ierakstījis savā CV. Ja esi pieteicis sevi kā svešvalodu guru, tev ir jāpierāda savas zināšanas un jāparāda, ka patiešām māki perfekti kādu no svešvalodām. Vēlams izdomāt kādu jautājumu, lai darba devējs jūt, ka esi ieinteresēts amatā un darbā.

* Veic pirms-intervijas pašpārbaudi

  • Izņem no savām kabatām lieko smagumu, lai tās neizskatās pārbāztas un nekas nekristu ārā.
  • Izslēdz sava mobilā tālruņa skaņu.
  • Neņem sev līdzi tējas krūzīti, ko iesāki dzert uzgaidāmajā telpā.