Strādā mazāk, pelni vairāk!

Vai tu būtu ar mieru strādāt 50, 70 vai 100 stundas nedēļā, lai nepelnītu sev lielāku iztiku? Vai tu būtu ar mieru strādā tik daudz visu mūžu? Domāju, ka atbildē ir “nē”. Bet, vai tā vietā tu negribētu paņemt kādu brīvu brīdi, kad vien vēlies, bet tāpat neuztraukties par savām finansēm? Protams, šis vairāk varētu izskatīties pēc laba plāna.

Uzņēmēju vidū ir teiciens: “Nepadari sevi par neaizvietojamu. Ja tu būsi neaizvietojams, tevi nevarēs paaugstināt. ” Būt paaugstinātam, nozīmē, ka esi gatavs jauniem pienākumiem un lielākam amatam. Paaugstinājums ir iespēja strādāt mazāk, bet pelnīt vairāk. Taču, ne tikai strādājot un tiekot paaugstinātam, ir iespēja nopelnīt lielāku iztiku. Bieži vien ir jāsāk domāt par iespēju, iegūt kādus pasīvos ienākumu avotus. Šie ienākumi neprasa tavu tiešu līdzdalību, piemēram, ja tev pieder dzīvoklis, ko tu īrē kādam studentam, vai cita veida peļņas avoti. Jo vairāk pasīvo ienākumu avoti, jo lielāka bus tava personīgā un finansiāla brīvība.

Tūlītēji ienākumi

Tie ir ienākumi, kuri tiek nopelnīti uzreiz ar darba pabeigšanu.

  • Apdrošināšanas aģents, kas nopelna ik reiz, kad klients atjauno savu polisi u.c.
  • Interneta mārketings, kad ienākumi ienāk brīdī, kolīdz klients ir norēķinājies par pārdoto produktu.
  • Aerobikas instruktors, kurš veido video materiālu un pārdod to tiešajiem klientiem.
  • Fotogrāfs, kurš nopelna ar pārdoto bilžu autoratlīdzību.

Kā var redzēt, tūlītēji ienākumi ir iespējami daudzās biznesa jomās. Tas var būt atkarīgs no klientu skaita vai pārdošanas produktiem. Tas var neprasīt nekādu personīgu iesaistīšanos, piemēram, pārdodot e-grāmatas internetā, bet no otras puses, mijiedarbojoties personiskā ceļā ar klientu, zvanot pa telefonu un atgādinot par apdrošināšanas polisi, var nodrošināt pastāvīgu klientu plūsmu. Šādos darbos var deleģēt kādu asistentu.

Izlīdzinātie ienākumi

Tie ir ienākumi, kuri tiek nopelnīti pēc padarītā darba kādā laika posmā.

  • Grāmatu autors, kas iegūst peļņu no tirdzniecības iestāžu filiālēm, kurās tiek pārdota grāmata.
  • Mājas lapas veidotājs nopelna tik lielu honorāru, attiecīgi cik ir lapas apmeklētāji
  • Uzņēmējs, kurš pārdod savas biznesa idejas

Arī šeit ir daudz dažādu peļņas modeļu. Pats galvenais ir tas, ka tu pelni naudu, skatoties no citu cilvēku aktivitātes un darbiem, nevis no saviem tiešiem pienākumiem. Ņem vērā, ka izlīdzinātais ienākums ir arī sava veida tiešais ienākums.

Aktīvie izlīdzinātie ienākumi

Tas ir termins, kas tiek izmantots, lai aprakstītu ienākumus, kuri prasa tiešu līdzdalību, bet nopelni tik daudz, cik cilvēku ir iesaistīti. Tas parasti ietver vienreizēju notikumu kādā laika posmā.

  • Seminārs vai mācību kursi
  • Zinātniska konference
  • Koncerts vai deju iestudējums

Lai gan šeit ir nepieciešama tava tieša līdzdalība, tavs peļņas potenciāls ir daudz lielāks nekā tad, ja tev maksā noteiktu stundas likmi. Papildini savu konferences telpu ar 100 cilvēkiem, kas katrs maksā 50 eiro, un tu varēsi apsvērt lielākas sevis reklamēšanas iespējas, labākas iekārtas un visu citu, kas piesaistīs vēl vairāk klientu nākošām uzstāšanās reizēm.

Ir laiks sākt domāt par savu biznesu un kā pievienot savus pasīvos ienākumus tavam budžetam. Padomā, vai tu vari izveidot produktu, lai cilvēki to pirks vēl un vēl. Vai tu vari pats iesaistīties mārketingā, kādas sociālās dotības tev ir, un kā tās var papildināt. Jo ātrāk tu spēsi atbildēt uz šiem jautājumiem, jo ātrāk iegūsi savu ilgi gaidīto personīgo un finansiālo brīvību.